ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMALARI

Yüksek Servis Ömrü, Sorunsuz Zeminler

ENDÜSTRİYEL ZEMİN SİSTEMLERİ

Epoksi genel olarak, beton yüzeylerin korunması ve yüzeylere dekoratif bir görünüm kazandırmak amacıyla kullanılan bir ürün grubudur. Epoksi malzemeler sağlam, dekoratif, sıhhi, kimyasal ve fiziksel dayanımları çok yüksek, sağlığa zararı olmayan ürünlerdir. Bu özellikleri sayesinde çok geniş bir alanda her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır. Bu çerçevede epoksi ürün grubu gelecekte çok daha fazla tanınacak, kullanılacak ve sevilecek “modern” yapı malzemelerinin başında gelmektedir.

Avantajları

Epoksi Uygulama Detayı

Epoksi uygulama yapılacak yüzeyde beton yüzey kalitesi çok önemlidir. Yüzey kalitesi ne kadar iyi olursa, zemin kaplamasından alınan verim de o kadar yüksek olur. Zemin kaplamasının kendisinden çok, yüzey hazırlığı dediğimiz doğru nitelikteki alt beton yüzeyinin tekniğine uygun bir şekilde hazırlanması ve yüzey temizliği çok önemlidir. Yüzeyler minimum 20N/mm² basınç dayanımına ve aksimum %5 nem oranına sahip olmalıdır.

Endüstriyel Zemin Kaplaması

Özel karışımla oluşturulan zemin kaplama sistemlerinin genel özelliği oldukça dayanıklı ve bununla birlikte uzun ömürlü olmasıdır. Darbeye dayanıklı yapısı sayesinde deforme olmayan epoksi ayrıca pürüzsüz yapısı sayesinde kolayca temizlenebilmekte ve kaydırmaz bir zemin oluşturmaktadır.

Zemin kaplama, iç ve dış mekanlarda bulunan beton yüzeyinin korunmasını ve muhafaza edilmesini sağlar.

Epoksi ve poliüretan ürünler çift bileşenli yüzeye yapışma aderansı yüksek, aşınma ve sürtünmeye dayanıklı, UV ışınlarından etkilenmeyen, renk değiştirmeyen, formatları gereği istenildiğinde elastik veya sert bir zemin tabakası oluşturan derzsiz (ek yeri olmayan), estetik görünümlü antibakteriyel ürünlerdir. Zemin kaplama, izolasyon gibi uygulamalarda çok amaçlı kullanılabilirler.

Kullanım Alanları